L-карнітин і його властивості у відновлювальний період після інфаркту міокарда
pdf

Ключові слова

L-карнітин, інфаркт міокарда, відновлювальний період

Анотація

Інфаркт міокарда займає в Україні, як і в усьому світі, провідне місце за захворюваністю, і додаткові методи його профілактики та реабілітації після нього займають важливе місце у відновленні працездатності людини. Одне з важливих місць у цьому процесі займає L-карнітин, відкритий в 1905 році, проте ще доволі рідко використовується в реабілітаційному процесі, хоча за даними публікацій здатен значно прискорити одуження.
Мета дослідження – аналіз та узагальнення експериментальних даних і спостережень за пацієнтами стосовно застосування й ефективності L-карнітину в період реабілітації після різних випадків погіршення функцій серцевого м’яза.
Реабілітаційний процес міокарда значно пришвидшується, і відновлення в післяопераційному періоді зі застосуванням добавки L-карнітину здатне зменшити кількість та вираженість ускладнень після гострого інфаркта міокарда (ГІМ).
Дослідники рекомендують проводити додаткові преклінічні експерименти на тваринах і рандомізовані спостереження пацієнтів з метою використання L-карнітину за умов ГІМ для пришвидшеного відновлення хворих після інфаркту міокарда й ввести його призначення в офіційні рекомендації.

https://doi.org/10.33250/14.04.235
pdf