Фармакологія та лікарська токсикологія

Поточний номер

Том 16 № 4 (2022)
Опубліковано November 12, 2022

Двомісячне науково-практичне видання.
Науково-практичний журнал «Фармакологія та лікарська токсикологія»/ «Pharmacology and Drug Toxicology" за програмними цілями, галузевою спрямованістю та колом наукової тематики є наступником журналу «Ліки», який був заснований в 1994 році. Під назвою «Фармакологія та лікарська токсикологія» журнал виходить з 2007 року 1 раз на два місяці.
У науково- практичному журналі «Фармакологія та лікарська токсикологія» друкуються оригінальні наукові матеріали з актуальних питань експериментальної та клінічної фармакології, лікарської токсикології, зокрема щодо створення та дослідження лікарських засобів, фармакотерапії поширених захворювань людини, питань лікарської токсикології та безпеки при застосуванні ліків, фармації, аналізу тенденцій розвитку фармакології та лікарської токсикології.
Статті друкуються англійською, російською та українською мовами.
Засновники видання:Національна академія медичних наук України;Державна установа «Інститут фармакології та токсикології Національної академії медичних наук України»;Державне підприємство «Державний експертний центр МОЗ України»;Всеукраїнська громадська організація «Асоціація фармакологів України».
Журнал «Фармакологія та лікарська токсикологія» включений до переліку фахових видань, визнаних Департаментом атестації кадрів Міністерства освіти і науки України в галузі медичних, біологічних і фармацевтичних наук .
Категорії читачів науково-практичного журналу «Фармакологія та лікарська токсикологія»: медичні та фармацевтичні працівники, вчені, розробники і виробники лікарських засобів, викладачі та студенти кафедр фармакології, клінічної фармакології, фармації. Prefix doi 10.33250

Л. С. Бобкова, Т. А. Бухтіарова, О. Є. Ядловський
219-239
Раціональний дизайн у створенні потенційних нестероїдних протизапальних препаратів – інгібіторів COX і 5-LOX
https://doi.org/10.33250/16.04.219
pdf
В. Б. Ларіонов, А. О. Цісак, Л. В. Еберле, С. С. Бєнєт
240-247
Адаптогенний вплив гелів з екстрактом Cetraria іslandica L. на регенеративні властивості шкіри на моделі термічного опіку
https://doi.org/10.33250/16.04.240
pdf
Л. Б. Бондаренко, А. К. Вороніна, Г. М. Шаяхметова, І. С. Блажчук, Т. А. Карацуба, В. М. Коваленко
248-263
Дослідження підгострої токсичності лікарського засобу на основі есенціальних фосфоліпідів
https://doi.org/10.33250/16.04.248
pdf
Т. А. Карацуба, Г. М. Шаяхметова, Л. Б. Бондаренко, В. М. Коваленко
264-272
Оптимізація підходів до оцінки ефективності пероральних детоксикантів на моделі гострої інтоксикації етанолом
https://doi.org/10.33250/16.04.264
pdf
І. В. Кириченко, О. Я. Міщенко
273-280
Вивчення гострої токсичності густого екстракту пижми дівочої та його впливу на стан секреторної функції шлунка
https://doi.org/10.33250/16.04.273
pdf
О. Є. Ядловський, А. М. Демченко, І. І. Конвалюк, Л. П. Можилевська, О. А. Бєда, С. М. Ярмолюк, В. А. Кунах
281-292
Дослідження гострої та підгострої токсичності біомаси культури тканин Rauwolfia serpentina Benth. – джерела протиаритмічних і гіпотензивних алкалоїдів
https://doi.org/10.33250/16.04.281
pdf
293-294
Світлій пам’яті професора Віктора Андрійовича Туманова
pdf
Переглянути всі випуски

У науково-практичному журналі «Фармакологія та лікарська токсикологія» друкуються оригінальні наукові матеріали з актуальних питань експериментальної та клінічної фармакології, лікарської токсикології, фармації, зокрема щодо створення та дослідження лікарських засобів, фармакотерапії поширених захворювань людини, питань лікарської токсикології та безпеки застосування ліків, аналіза тенденцій розвитку фармакології та лікарської токсикології.

Статті друкуються англійською, російською та українською мовами.

Журнал виходить 1 раз на два місяці.

Запрошуємо медичних і фармацевтичних представників, вчених, розробників лікарських засобів, викладачів і студентів кафедр фармакології, клінічної фармакології, фармації направляти в редакцію журналу оглядові статті, статті з експериментальної та клінічної фармакології, лікарської токсикології, короткі повідомлення про актуальні проблеми фармакології та токсикології.

Журнал включений до переліку фахових видань, визнаних ДАК Міністерства освіти і наукиУкраїни.