Фармакологія та лікарська токсикологія

Поточний номер

Том 15 № 2 (2021)
Опубліковано July 12, 2021

Двомісячне науково-практичне видання.
Науково-практичний журнал «Фармакологія та лікарська токсикологія»/ «Pharmacology and Drug Toxicology" за програмними цілями, галузевою спрямованістю та колом наукової тематики є наступником журналу «Ліки», який був заснований в 1994 році. Під назвою «Фармакологія та лікарська токсикологія» журнал виходить з 2007 року 1 раз на два місяці.
У науково- практичному журналі «Фармакологія та лікарська токсикологія» друкуються оригінальні наукові матеріали з актуальних питань експериментальної та клінічної фармакології, лікарської токсикології, зокрема щодо створення та дослідження лікарських засобів, фармакотерапії поширених захворювань людини, питань лікарської токсикології та безпеки при застосуванні ліків, фармації, аналізу тенденцій розвитку фармакології та лікарської токсикології.
Статті друкуються англійською, російською та українською мовами.
Засновники видання:Національна академія медичних наук України;Державна установа «Інститут фармакології та токсикології Національної академії медичних наук України»;Державне підприємство «Державний експертний центр МОЗ України»;Всеукраїнська громадська організація «Асоціація фармакологів України».
Журнал «Фармакологія та лікарська токсикологія» включений до переліку фахових видань, визнаних Департаментом атестації кадрів Міністерства освіти і науки України в галузі медичних, біологічних і фармацевтичних наук .
Категорії читачів науково-практичного журналу «Фармакологія та лікарська токсикологія»: медичні та фармацевтичні працівники, вчені, розробники і виробники лікарських засобів, викладачі та студенти кафедр фармакології, клінічної фармакології, фармації. Prefix doi 10.33250

О. Я. Міщенко, Н. Ю. Палагіна
75–81
Вплив сполук-лідерів за антиамнестичною активністю серед похідних 4-амінобутанової кислоти на функціональний стан центральної нервової системи та їхня антигіпоксична активність
https://doi.org/10.33250/15.02.075
pdf
Н. І. Гринчук, І. О. Бойко, Н. О. Вринчану
82–91
Антибіоплівкова дія ципрофлоксацину щодо Pseudomonas aeruginosa
https://doi.org/10.33250/15.02.082
pdf
Б. С. Бурлака, І. Ф. Бєленічев
92-98
Розробка моделей машинного навчання для in silico прогнозу проникності сполук крізь гематоенцефалічний бар’єр
https://doi.org/10.33250/15.02.092
pdf
Л. В. Бойцова, Г. М. Шаяхметова, Л. Б. Бондаренко, Т. А. Карацуба, А. В. Матвієнко, І. С. Блажчук, Н. В. Добреля, В. М. Коваленко, О. С. Хромов
99–109
Дослідження токсикологічних властивостей нового ліпосомального засобу «Ліпохром»
https://doi.org/10.33250/15.02.99
pdf
Н. І. Федосова, Н. Л. Черемшенко, Т. В. Симчич, А. В. Чумак, І. М. Воєйкова
110–116
Оцінка гострої токсичності лектину B. subtilis ІМВ B-7724
https://doi.org/10.33250/15.02.110
pdf
Є. В. Залигіна
117–124
Актуальність дослідження фармакологічних властивостей фітобальзаму «Herbal park», до складу якого входить шавлія мускатна (Salvia sclarea L.)
https://doi.org/10.33250/15.02.117
pdf
Л. Б. Бондаренко, А. В. Матвієнко
125–135
Непролиферативные и пролиферативные поражения женской репродуктивной системы крыс и мышей: Продолжение, начало в Т. 13, № 2/2019 – Т. 15, № 1/2021
pdf (Русский)
ДУ «Інститут фармакології та токсикології НАМН України», ВГО «Асоціація фармакологів України», Редколегія журналу «Фармакологія та лікарська токсикологія»
136–137
Світлій пам’яті професора, доктора медичних наук Надії Іванівни Шарикіної
pdf
ВГО «Асоціація фармакологів України», ДУ «Інститут фармакології та токсикології НАМН України», Редколегія журналу "Фармакологія та лікарська токсикологія"
138–139
Світлій пам’яті вченого – Тетяни Олексіївни Дев’яткіної
pdf
Редколегія журналу "Фармакологія та лікарська токсикологія"
140–142
Правила для авторів
pdf
Переглянути всі випуски

У науково-практичному журналі «Фармакологія та лікарська токсикологія» друкуються оригінальні наукові матеріали з актуальних питань експериментальної та клінічної фармакології, лікарської токсикології, фармації, зокрема щодо створення та дослідження лікарських засобів, фармакотерапії поширених захворювань людини, питань лікарської токсикології та безпеки застосування ліків, аналіза тенденцій розвитку фармакології та лікарської токсикології.

Статті друкуються англійською, російською та українською мовами.

Журнал виходить 1 раз на два місяці.

Запрошуємо медичних і фармацевтичних представників, вчених, розробників лікарських засобів, викладачів і студентів кафедр фармакології, клінічної фармакології, фармації направляти в редакцію журналу оглядові статті, статті з експериментальної та клінічної фармакології, лікарської токсикології, короткі повідомлення про актуальні проблеми фармакології та токсикології.

Журнал включений до переліку фахових видань, визнаних ДАК Міністерства освіти і наукиУкраїни.